Hvem sa man ikke kan dra på stranden i oktober?

Hvem liker vel ikke å ligge rett ut på stranden, i stekende sol og kanskje med en iskald paraplydrink i hånden? Mens man døser av til lyden av bølgeskvulp? Jeg er en av de som brukte å elske å ligge sånn! Det var før jeg fikk barn. Strandturene våre er ikke lenger så avslappende som beskrevet innledningsvis. Men de er minst like hyggelige! Idag pakket vi vogn og loadet bilene med barn, kjeks og fiskestenger. Destinasjonen var stranden. Solen skinte og det var en ordentlig deilig høstdag.

Prøver fiskelykken på stranden en oktober dag - ble dårlig med 🐠 gitt!
Prøver fiskelykken på stranden en oktober dag – ble dårlig med 🐠 gitt!

Daniel syns det var stas å fiske. Jammen fikk han ikke fort dreisen på den laaaange fiskestangen også. De to mellomste var mest opptatt med å kaste sten på en brennmanet og Markus var mest opptatt av å kaste ostepop (!)  i vannet. Like lykkelig hver gang han traff vannet og utbrøt «plopp»! Dessverre fikk ingen av noen fisk, det nærmeste vi kom noe, var en sjøstjerne Daniel fikk på første kast!

Så den som tror man ikke kan bruke stranden på høsten, tar feil! Vi har vært flere turer på stranden, tent bål og grillet pølser med en hel gjeng. Eller bare gått turer og kastet pinner og sten i vannet. Kom deg ut og bruk nærmiljøet ditt! Det gjør underverker for både kropp og sjel! Jeg lover deg! Ps, om du trenger et tips til aktivitet imorgen sjekk her!… og her er en mindre fysisk krevende aktivitet!

Har du vært på stranden i det siste?

God kveld i stuen!

Klem,

Linn ⭐️

 

 

 

Kommentarer

6 kommentarer til “Hvem sa man ikke kan dra på stranden i oktober?”

  1. Avdelingholt/ Anja Holt avatar

    Klart man kan!!!!

    Jeg synes dere er så flinke til å finne på ting!!!!

    1. FruBevers hverdag - som daglig leder i fam.O.J. avatar

      Mest fordi guttene trenger det, men jeg også! Jeg er minst like rastløs som dem 😂 Og vi storkoser oss ut på tur!

  2. Livet i Casa Didriksen avatar

    Klart man kan bruke stranda hele året. Men jeg vil anbefale at han som fisker står litt lengre unna de som kaster stein og ostepop.. 🙂 🙂 🙂 Sånn at de ikke skremmer fisken altså.. 🙂

    1. FruBevers hverdag - som daglig leder i fam.O.J. avatar

      Han stod egentlig alene stranden fisket, vi andre lå ute på moloen å kastet ostepop og sten 👌🏻

  3. Nann Karin avatar

    Vi er på stranda og på fisketurer hele året, og det er vi enige om at er kjempe.. HA en god fortsettelse på ferien

    1. FruBevers hverdag - som daglig leder i fam.O.J. avatar

      Det er det, ikke sant? Vi også! Digger å være stranden, uansett årstid!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

css.php